İslamirap
Benim hakkımda B-261910-%C3%BCye_ol

Sistemden Yararlanmak ve Konuları Görebilmek İçin Lütfen Sisteme Giriş Yapınız!

Dikkat!! Site etrafınfaki erotik reklamlar bizimle alakalı olmayıp forum sitesinin otomatik koyduğu reklamlardır.Üye girişi yapıldıkdan sonra görülmemektedir.

Saygılar....

İslamirap
Benim hakkımda B-261910-%C3%BCye_ol

Sistemden Yararlanmak ve Konuları Görebilmek İçin Lütfen Sisteme Giriş Yapınız!

Dikkat!! Site etrafınfaki erotik reklamlar bizimle alakalı olmayıp forum sitesinin otomatik koyduğu reklamlardır.Üye girişi yapıldıkdan sonra görülmemektedir.

Saygılar....

İslamirap
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

İslamirap

TÜRKİYENİN İLK VE TEK İSLAMİRAP SİTESİNE HOŞ GELDİNİZ

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  Kayıt OlKayıt Ol  

Benim hakkımda

YazarMesaj
fubar

rep+ :
Benim hakkımda Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Benim hakkımda Right_bar_bleue

Benim hakkımda Empty
MesajKonu: Benim hakkımda   Benim hakkımda Icon_minitimeC.tesi Ekim 25, 2008 5:42 pm

Sizlerin ekseriyetle sorduğu sorular...
SORU;Yazdıklarını belirli kişileremi gönderiyorsun..?
CEVAP;Elimden geldiğince herkeze göndermeye çalışıyorum.Kişi ayırt etmiyorum.Üstüne alınanlarıda anlamak istemiyorum !
SORU;ALLAH'ı bilimsel olarak anlata bilirmisin?
CEVAP;Modern bilim,eski bilim adamlarının''maymunlaşmış beyinleri''gibi değil bundan böyle...Modern bilimde hangi bilim dalına bakarsanız bakın O'nu göreceksiniz...
Fizik ve kimya ALLAH(cc) diyor..;Su hayatın temelidir.ALLAH(cc) ayetinde şöyle buyuruyor..;(Hakikatı inkara şartlanmış olanlar,görmüyorlarmı ki önceleri ''göklerle yer bitişik idi,herşey bir arada idi,biz onları ayırdık'' ve her canlıyı su ile tayin kıldık.)
Cenabı hak,şu küçük ayetle kainatın başından sonuna tüm yaratılışı özetliyor..!
Biyoloji ALLAH(cc) diyor..;Rahimdeki hayat üç evreden oluşur...Prendironik ilk ikibuçuk hafta,embriyonik sekicinci haftanın sonuna kadar ve fetal sekizinci haftadan duğuma kadar.Tıp dilinde trimenstal yani,üç dönem olarakta tanımlanır(Zümer suresi 6,Sizi annelerinizin karnında üç karanlık içinde,bir yaratılıştan sonra,bir başka yaratılışa dönüştürüp yaratmaktadır.İşte rabbiniz olan ALLAH budur.Mülk O'nundur.Ondan başka ilah yoktur.Buna rağmen nasıl çevriliyorsunuzBenim hakkımda Unsure
Matematik ALLAH(cc) diyor..;Dünya hayatını ahiret hayatına oranlarsak,bu bunun kaçta kaçıdır diyicek olursak,ahiret hayatı sonsuz olduğundan bir rakamın sonsuza bölümü sıfırdır.Sonsuz derecede parçalara bölünen bütün rakamlar sıfır olur.(Dünya hayatı Bing bang'le başlar,kıyametle biter.Ahiret hayatının başı yoktur,sonu olmadığı gibi.)
Astrofizik ALLAH(cc) diyor..;Bing bang,büyük patlama(En'Am suresi 101,O gökleri ve yeri yoktan varedendir)Galaksilerin ve galakside bulunan yıldızların devamlı birbirinden uzaklaştığını(genişleme) ifade eden ayet(Zariyat suresi 47,Göğü kendi ellerimizle biz kurduk ve biz onu elbette genişleticiyiz.)
Şu zamanımızda hangi psikoloğa giderseniz gidin size ekseriyetle tasavvuf dinlemenizi tavsiye edicek.İnsanların ruhlarına neyin en iyi geldiğini bilen kişiler olarak onlarda ALLAH(cc) diyor...
Pozitif ilimlerin sırrı ''denge'',uhuvviyetteki sır ''dönme'' dir...
Elektronlar dönüşür atom çevresinde.Gezegenler dönüşür güneş çevresinde.Mevsimler dönüşür dört iklim görürüz.Bitkiler dönüşür toprağa düşerek.Hayvanlar dönüşür maden olarak.Gezegenimiz dönüşür iklim değişiklikleriyle ve bunlara mukabil insanlarda dönüşür,HAKK'a döneriz.
ALLAH'ta bu dengeye uymamızı ve dönüşün yalnızca kendisine olduğunu bilmemizi istiyor...(PEYGAMBERİMİZ(sav)'in ayağının tozu olamam diyen Hz.MEVLANA,başın nerelere ermiş öyle döner durursunBenim hakkımda Unsure

SORU;Dinler afyon ve türevi uyuşturucu maddelerdenmi çıkmıştır..?
CEVAP;Öyle olduğunu farzedersek bende sorarım niye dinsiz bi kavm şu zamanımıza kadar gelememiş ve bir devlet dahi kurarak hayatını devam ettirememiş diye..?Bu dinsizlerin afyonumu bitmişti ki..! Göstere bilirmisiniz zamanımızda dinsiz bi ülke bana..?
Onu denemek isteyen lenin,Sovyet ''sosyalistler'' birliğini (sovyetler birliği) kurdu..Ömrümü(1946-1989)
ALLAH'ın varlığına inanmayan,sosyolog(toplum bilimcilerin )kurduğu bir devlet..!
Şimdi anlayormusunuz ne demek istediğimi..?

SORU;Öldükten sonrası yok kardeşim,sen benim niye dünyanın tadını çıkarmama engel olmaya çalışıyorsun..?
CEVAP;Yine o at gözlüklerini çıkarıp iki açıdan bakıcaz olaya,
Farzedelim sen haklı çıktın,gerçek alem diye bi şey yok toprak olucaz.Yaşamın gayesiz bi boşlukta geçti.Sonsuzluk kavramında bi hiç olduğun için kimse seni ödüllendirmiycek.inanmadığın için sonsuz ızdıraplardan bahsetmeme gerek bile yok...
Şimdide öbür açıdan düşün araştıran,düşünebilen ve İNANAN(İnanmak veya inanmamak,insanın bu dünyadaki ince ve keskin sırat çizgi(köprü)'sidir.) aklınla gerçeği görebildin,ALLAH'ın rahmetinden faydalana bildin.Yani kul olmayı becere bildin.
HAKK ve hakikatı ne zaman hangi devirde olursa olsun arıyan insanlar bulmuşlardır...
''Talep etme arkasına düşme,ciddiyet gösterme''aradığın şeyi senin karşına çıkaracaktır.
ALLAH(cc) bir tek kendisini inkar edeni affetmiyor.Hayatı boyunca bi kere dahi olsun içten gönülden,LA İLAHE İLLALAH,MUHAMMEDUN RESULALLAH'de kurtuluşa er diyor kur'an-ında,çok zor bi şeymi istiyor sizce..?İnandığın takdirde diğer kazanacağın ve kaybedeceğin şeyleride kur'an-ı kerim yazıyor...Başka bi dinden isen incil,zebur ve tevrat'da insanların bozmadığı kadarıyla yazıyor...
ALLAH(cc) insanlara,Hz.ADEM'en itibaren 3 defa kitaplı peygamber göndermiş fakat insanlar bu dinleri bozmuş,gelenek ve törelerine benzetmiştir.Kur'an-ı kerim'e kadar kutsal kitaplarda yazılı olanları değiştirmiştir...
Bunun en büyük sebebi,kendi dinlerinden sonra gelen peygamberi doğrulamak farz(ALLAH'ın kanunları içinde ŞART)olduğundandır.Buna göre,ALLAH'ın kanunları çerçevesinde geçerliliği olan son din islamdır.(Bu dine kadar hazırlamış ve getirmiş olan hz.MUSA,hz.DAVUT ve hz.İSA(as),ALLAH'ın selamı üzerlerine olsun)
Zamanımızdada gördüğümüz gibi dinleri mezheplere ayrılmıştır...Hristiyanlıkta katolik,ortadoks ve protestanlık.Müsümanlıkta hanifi,şafi ve şii(ülkemizde alevi)'lik sonra bunları dinleştirmeye çalıştırmış ve din,ALLAH'ın dini olmaktan çıkmaya insanların dini haline gelmeye başlamıştır...
Bozulmayan ve fonksiyonu unutturulmaya çalıştıştırılsa dahi ku'an-ı kerim,beni unutturamazsınız diyor.Ne olur kitabımıza sahip çıkalım.
Sorunun ikinci kısmında ki,dünyanın tadı meselesinde,
''Helal daire zevke kafidir,harama girmeye gerek yoktur''

SORU;Müslüman kardeşlerimizin geleceğini siz nasıl görüyorsunuz..?
CEVAP;Hayatlarına giren her bi yeniliği,teknoloji bazında(cep telefonu internet vs...),kötüye kullanmada birebir görüyorum maalesef...Özellikle okula giden genç kardeşlerimiz iki satır okumaktan bile üşeniyorlar.Okullular fakat neredeyse hepsi okuma özürlü.
En basit örnek şu bulunduğumuz arkadaşlık ve paylaşım sitesinde bu gençlerimiz şeytancılığa(666cılar) özeniyorlar...Kendisini iyice şeytanın uşağı zanneden tiplerden ikisinin arasında ki yazışmaya şahit oldum...
Biri birine diyor ki,(afedersiniz) bedenimi vercem desem,(haşa)ALLAH'larını satacak bunlar bana...
Anneleri ve babaları bu çocukları hayırsız(onların deyişleriyle tiki)yetişiyorsa suç bu gençlerdemi..?Bu gençlerden niye meleklere özenen yok..?Kimimizin kardeşi,kimimizin çocuğu değilmi bu gençler..?Bizim elimizden bişey gelmezmi sanıyorsunuz...?Siz bu gençlikten memmunmusunuz..?Gönül rahatlığı içinde milletimizin geleceğini bu gençliğe emanet etmeye gönlünüz razımı..?
Kendinize zulmetmeyin.Siz kendinize zulmederseniz,ALLAH(cc) başınıza zalim getirecektir.Zalim ALLAH'ın kılıcıdır.ALLAH o zalimle sizden intikam alır sonra döner ondan intikam alır...
Örnek..;2. dünya savaşında nazilerin(zalim)yahudilere(kendine zulmeden)yaptığı soykırım.
Madem zaman dairevi dönüyor,cahiliye döneminde olduğu gibi bir gün inandığından dolayı,zina etmediğinden dolayı,içki içmediğinden dolayı,ahlaksızlık yanlarıyla görülmediğinden dolayı,inanan insanlar alemden dışlanacak demektir...

ALLAH(cc) rızası için uyanın ve meseleye sahip çıkın fonksiyonunuzu edadan geri kalmayın.

Benim hakkımda
1 sayfadaki 1 sayfası